مای کرتین وال دیوارهای غیر باربر کرتین وال طیف وسیعی از راه حل ها را برای زیبایی نماها ارائه می دهد ، مانند طرح های مختلف فیس کپ ها در خطوط افقی و عمودی. و با استفاده از بستهای کلمپ میزان نمایش ساختار های سازه ای خود را به حداقل ترین حالت ممکن می رساند. نمای کرتین وال همچنین راه حل های مناسب برای آن دسته از پروژه هایی که نیاز به یک طراحی معماری خاص برای نمای آلومینیومی خود دارند، ارائه می دهد.  پروفیل های آلومینیومی نمای کرتین وال در صدها رنگ مختلف در دسترس هستند و کاملا با شرایط محیطی نماهای داخلی و بیرونی سازگار هستند ، این رنگها در رنج مات ، براق و یا آنادایز شده هستند.  قیمت نمای کرتین وال قیمت نمای کرتین وال بر اساس عمق لامل ها و رنگ آنها متفاوت است. هر مقداری که عمق لامل ها بیشتر باشد به همان مقدار وزن لاملها بیشتر شده و قیمت مصالح بالاتر خواهد رفت .  عمق لامل های عمودی (mullion) نمای کرتین وال بر اساس فواصل مهار آنها تعیین می گردد. این نکته را باید در نظر داشت که لامل های عمودی (mullion) به هیچ عنوان از دیوارها مهار نمی گیرند و فقط از سازه اسکلت اصلی ساختمان تکیه گاه و مهار می گیرند. به بیان ساده تر فاصله کف طبقات تعیین کننده عمق لامل های عمودی (mullion) نمای کرتین وال خواهد بود. لامل های عمودی (mullion) نمای کرتین وال طوری باید تعیین گردند که میزان ممان اینرسی آنها پاسخگوی حداکثر بار باد موثر به سطح نما را داشته باشد. بار باد متناسب با منطقه ، ارتفاع ساختمان و سایر پارامترهای عنوان شده در آیین نامه مقررات ملی ساختمان و نشریه 714 سازمان برنامه ریزی کشور تعیین می گردد. به بیان دیگر خمش بیش از حد استاندارد لامل ها بر اثر بار باد و سایر بارهای موثر بر نما باعث انتقال تنش به شیشه ها شده و شیشه دچار شکستگی می گردد.  عمق لامل های افقی (transom) نمای کرتین وال بر اساس وزن بزرگترین قطعه شیشه موجود در نما و همچنین بار باد وارد برآن تعیین می گردد. به بیان دیگر لامل های افقی (transom) نمای کرتین وال می بایست طوری تعیین شوند که وزن شیشه باعث خمش بیش از حد استاندارد آنها نشود زیرا این عامل باعث انتقال تنش به شیشه گردیده و شیشه دچار شکستگی می گردد. مجری نمای کرتین وال مجری نمای کرتین وال می بایست پروژه را قبل از اعلام قیمت و شروع به اجرا ، از نظر بارهای وارده بر نما و مدول بندی شیشه ها کاملا بررسی نموده و سپس اقدام به طراحی و تعیین لامل های افقی و عمودی نماید. زیرا این موارد کاملا در قیمت و بازدهی سیستم موثر است. مجری نمای کرتین وال همچنین می بایست پروژه را از نظر حساسیت کاملا برآورد نماید به این معنی که در پروژه های با حساسیت بالا می بایست لامل های افقی و عمودی در کارخانه برش کاری و لقمه زنی گردند و در محل پروژه فقط اسمبل شوند. البته در اغلب پروژه ها مدول هایی وجود دارد که می بایست در محل اندازه گیری و برش شوند که این امر نیاز به این دارد که مجری نمای کرتین وال ماشین آلات لازم را در پروژه مستقر داشته باشد.
سیستم فیس کپ
سیستم فریملس کاستی
سیستم فیس کپ
سیستم فریملس یوچنل
previous arrow
next arrow
Slider

مجری نمای کرتین وال

مجری نمای کرتین وال می بایست پروژه را قبل از اعلام قیمت و شروع به اجرا ، از نظر بارهای وارده بر نما و مدول بندی شیشه ها کاملا بررسی نموده و سپس اقدام به طراحی و تعیین لامل های افقی و عمودی نماید. زیرا این موارد کاملا در قیمت و بازدهی سیستم موثر است. مجری نمای کرتین وال همچنین می بایست پروژه را از نظر حساسیت کاملا برآورد نماید به این معنی که در پروژه های با حساسیت بالا می بایست لامل های افقی و عمودی در کارخانه برش کاری و لقمه زنی گردند و در محل پروژه فقط اسمبل شوند. البته در اغلب پروژه ها مدول هایی وجود دارد که می بایست در محل اندازه گیری و برش شوند که این امر نیاز به این دارد که مجری نمای کرتین وال ماشین آلات لازم را در پروژه مستقر داشته باشد.

نمای کرتین وال

دیوارهای غیر باربر کرتین وال طیف وسیعی از راه حل ها را برای زیبایی نماها ارائه می دهد ، مانند طرح های مختلف فیس کپ ها در خطوط افقی و عمودی. و با استفاده از بستهای کلمپ میزان نمایش ساختار های سازه ای خود را به حداقل ترین حالت ممکن می رساند. نمای کرتین وال همچنین راه حل های مناسب برای آن دسته از پروژه هایی که نیاز به یک طراحی معماری خاص برای نمای آلومینیومی خود دارند، ارائه می دهد.

پروفیل های آلومینیومی نمای کرتین وال در صدها رنگ مختلف در دسترس هستند و کاملا با شرایط محیطی نماهای داخلی و بیرونی سازگار هستند ، این رنگها در رنج مات ، براق و یا آنادایز شده هستند.
درزبندی نمای کرتین وال با لاستیکهای EPDM انجام می شود که این لاستیک ها مقاومت بسیار خوبی در مقابل عوامل جوی دارند. معمولا این درزبندی در دو مرحله انجام میگیرد و این موضوع تا میزان زیادی نما را عایق بندی می کند.

قیمت نمای کرتین وال

قیمت نمای کرتین وال بر اساس عمق لامل ها و رنگ آنها متفاوت است. هر مقداری که عمق لامل ها بیشتر باشد به همان مقدار وزن لاملها بیشتر شده و قیمت مصالح بالاتر خواهد رفت .

عمق لامل های عمودی (mullion) نمای کرتین وال بر اساس فواصل مهار آنها تعیین می گردد. این نکته را باید در نظر داشت که لامل های عمودی (mullion) به هیچ عنوان از دیوارها مهار نمی گیرند و فقط از سازه اسکلت اصلی ساختمان تکیه گاه و مهار می گیرند. به بیان ساده تر فاصله کف طبقات تعیین کننده عمق لامل های عمودی (mullion) نمای کرتین وال خواهد بود. لامل های عمودی (mullion) نمای کرتین وال طوری باید تعیین گردند که میزان ممان اینرسی آنها پاسخگوی حداکثر بار باد موثر به سطح نما را داشته باشد. بار باد متناسب با منطقه ، ارتفاع ساختمان و سایر پارامترهای عنوان شده در آیین نامه مقررات ملی ساختمان و نشریه 714 سازمان برنامه ریزی کشور تعیین می گردد. به بیان دیگر خمش بیش از حد استاندارد لامل ها بر اثر بار باد و سایر بارهای موثر بر نما باعث انتقال تنش به شیشه ها شده و شیشه دچار شکستگی می گردد.

عمق لامل های افقی (transom) نمای کرتین وال بر اساس وزن بزرگترین قطعه شیشه موجود در نما و همچنین بار باد وارد برآن تعیین می گردد. به بیان دیگر لامل های افقی (transom) نمای کرتین وال می بایست طوری تعیین شوند که وزن شیشه باعث خمش بیش از حد استاندارد آنها نشود زیرا این عامل باعث انتقال تنش به شیشه گردیده و شیشه دچار شکستگی می گردد.

آببندی

به واسطه ساختار پروفیل های آلومینیومی و لاستیکهای EPDM از ورود هوا و رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری می کند

ضدحریق

کرتین وال می تواند به عنوان ساختار ضد حریق و کند کننده حریق ایفای نقش کند و از گسترش آتش به سایر طبقات ساختمان جلوگیری نماید. (ساختار دودبند)

مصرف بهینه انرژی

در ساخت کرتین وال از متریال سبک وزن مثل آلومینیوم و شیشه استفاده می شود که اجازه استفاده از نورطبیعی در داخل ساختمان را می دهد و سهم مهمی در بهینه سازی مصرف انرژی دارد.

نحوه اجرای نمای کرتین وال

نقشه برداری

برای تهیه نقشه های اجرایی دقیق نمای کرتین وال ، از تمامی اجزای موثر در نما توسط اکیپ مجرب نقشه برداری شده و جهت مختصات یابی و کنترل اجرای لامل ها ، دستک هایی در نما تعبیه شده و روی آنها نقاطی مشخص می شود و در نقشه برداری لحاظ می گردد که به این نقاط در اصطلاح « بنچمارک » گفته می شود.

محاسبه مقطع لامل مناسب

لاملهای نمای کرتین وال دارای تنوع در ابعاد می باشد که این موضوع به این دلیل است که در هر ساختمانی با توجه به فواصل تکیه گاهی و بارهای وارده مانند وزن ، بارباد ، زلزله و مباحث آیین نامه ای می بایست لاملی با ممان اینرسی مناسب با آن شرایط انتخاب گردد. این موضوع پس از محاسبه موارد فوق و رجوع به جدول مقاطع آلومینیومی لاملها انجام می شود.

تهیه نقشه های زیرسازی و شاپ دراوینگ نما و لاملها

برای اجرای نمای کرتین وال قبل از هر اقدامی می بایست نقشه های زیرسازی دقیقی از محل قرارگیری شاسی کشی فلزی با توجه به بنچمارک ها تهیه شود. برای اجرای لامل های آلومینیومی می بایست نقشه های آکس بندی و لقمه زنی لاملها تهیه شود.

اجرای شاسی کشی فلزی

شاسی کشی کرتین وال معمولا با استفاده از ناودانی آهن انجام می شود و پس از آن نبشی های براکتی (آنکراژ) روی آنها با توجه به نقشه های آکس بندی نصب می شود.

برش ، آکس بندی ، لقمه زنی و جایگذاری لاستیک های EPDM

پروفیلهای لامل نمای کرتین وال پس از تهیه نقشه های اجرایی و کنترل های مربوطه در داخل کارگاه برشکاری شده و لقمه ، کشویی و لاستیکهای آببندی EPDM روی آنها نصب شده و آماده نصب بر روی نمای ساختمان می گردند.

نصب لامل ها و رگلاژ نهایی آنها

پس از آماده سازی لامل های نمای کرتین وال ، با توجه به نقشه های نصب ، در محل خود قرار می گیرند و با استفاده از پیچ ها و سوراخ های لوبیایی تعبیه شده در روی آنکراژ رگلاژ و تثبیت میگردند و لاملهای افقی نیز در محل خود بصورت کشویی قرار می گیرند.

نصب شیشه و فیکسر های مربوطه

پس از نصب و کنترل لاملهای کرتین وال ، قطعات شیشه بر روی تکیه گاه های تعبیه شده در قابها نصب شده و مرحله نهایی که جایگذاری فیس کپ یا درزبندی سیلیکونی باشد انجام می شود.

مشاوره و طراحی مهرسان فیدار

شرکت مشاوره و طراحی مهرسان فیدار

 

---

مشاوره ، طراحی و اجرای انواع نمای خشک

---

مشاوره ، فروش ، طراحی و اجرای سقف کاذب

اطلاعات تماس

تلفن دفتر

49  59  5623 - 021

همراه

 24   38  137 - 0939

 67  34  834 - 0912