مقالات

ساخت و سازهای متزلزلی که برروی گسل «نبود مهندسی نمای ساختمان» بنا می شوند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

بگذارید این بار اندکی بیشتر به واقعیتهای کیفی و عملیاتی نمای ساختمان بپردازیم،نما همان طور که از اسم آن برداشت می شود مترادف پوسته ، ظاهر و سطح کار نمای ساختمان می باشد و در حقیقت پوشاننده ی باطن مصالح ساختمان و زیرسازی های آن است. چه بسا ساختمان هایی که باسنگ و نورپردازی  به ظاهر فریبنده به نظر می رسند اما در باطن در فقر کامل مقاوم سازی و زیرسازی به سر می برند.

خیلی از ماها در ساختمان هایی که سکونت داریم یا در همسایگی خود شاهد افتادن برخی مصالح نمای ساختمانی بوده ایم و فقط با تعجب گفته ایم خداراشکر که روی کسی آوار نشد.

اما واقعا علت چیست آیا غیر از این است که برای کاهش هزینه ها و افزایش حد اکثری سود حاصل از پروژه ها در عملیات مقاوم سازی کم می گذارند یا بجای استخدام نیروی کاری ماهرتر از کارگرانی بدون دانش و تجربه استفاده می کنند که بعدها تاثیرات منفی و زیان بار خود را می رساند. و دقیقا آن زمانیکه بهره بردار و مصرف کننده درگیر مشکلات این چنینی می شوند دیگر شما نه آن کارفرما و نه آن گروه کاری را نمیبینید تا پاسخگوی مشکل شما باشند.

از میان نمای خشک و تر نمای خشک ساختمان بسیار مهندسی تر بوده و به تیم های کاری باتجربه و ماهرتری نیاز دارد لذا مقاومت و ایستایی آن نیز در برابر لرزش و ضربه به مراتب بالاتر است.نمای خشک با اتصالات و زیرسازی مکانیکی خود به شکل بهینه تری با بدنه ی سازه جوین می گردد.

((در شهرهای ما متاسفانه خیلی از ساختمان ها توسط به اصطلاح معمارانی بنا می شوند که رنگ درس و دانشگاه و نرم افزارهای مهندسی را ندیده اندو صرفا به صورت تجربی نمای تر یا ملاتی را با کارگران تازه کار بر روی ساختمان نصب می کنند،اگر نیک بنگریم میبینیم که لابه لای هزینه های میلیاردی خرید زمین و ساخت و سازچند میلیون تومان اندک اگر صرف شرکت ها و گروه های مشاوره ای مهندسی شود هم کاری با کیفیت تر و هم کاری با وجدان تر تحویل مردم خواهد شد اما صد افسوس که این هزینه های اندک از آن هزینه های میلیاردی در نظر عده ی زیادی از ملاکان ساختمان ساز پررنگ تر است))

 

دعوت به اندکی تفکر و تامل پیرامون این موضوع را از همه ی شما خوانندگان عزیز خواستارم.

مشاوره و طراحی مهرسان فیدار

شرکت مشاوره و طراحی مهرسان فیدار

 

---

مشاوره ، طراحی و اجرای انواع نمای خشک

---

مشاوره ، فروش ، طراحی و اجرای سقف کاذب

اطلاعات تماس

تلفن دفتر

49  59  5623 - 021

همراه

 24   38  137 - 0939

 67  34  834 - 0912